XRP, ARB Coin ve Bu 4 Altcoin’den Ortaklık Dahil Sıcak Haberler Var!

Ripple ve XRPL Labs, Merkezi Olmayan Kurtarma (DeRec Alliance)’a üye oldu. Arbitrum (ARB Coin), ağında önemli bir kilometre taşına ulaştı. Binance Labs kuluçka projesi UXUY, 7 milyon dolarlık finansman turunu tamamladı. Ve daha fazlası…

ARB Coin ve bu 5 altcon’den önemli haberler var!

Ripple ve XRPL Labs, DeRec Alliance ile ortaklık kurdu

Ripple ve XRPL Labs, Merkezi Olmayan Kurtarma (DeRec Alliance)’a üye oldu. Böylece, Blockchain ağı Hedera’nın geliştiricisi Swirlds Labs ve Algorand Vakfı’na eşlik etti. DeRec Alliance’ın diğer üyeleri arasında Acoer, BankSocial, Blade Labs, The Building Blocks, Casper Association, Constellation Network, The Hashgraph Association, The HBAR Foundation ve Revive Labs yer alıyor.

DeRec Alliance’i Hedera kurucu ortağı Leemon Baird kurdu. Baird, DeRec’la dijital varlıkların kurtarılmasını hızlandıran açık kaynaklı bir süreç sağlamak amaçlıyor. Üyeler, özellikle kripto uzmanlığı olmayanlar olmak üzere geniş bir kullanıcı kitlesine uygulanabilir yeni bir birlikte çalışabilirlik kurtarma standardı geliştirmek için işbirliği yapıyor. Konu hakkında açıklama yapan Baird, şunları söyledi

Bu dijital çağda, kullanıcılar anahtarlarını, şifrelerini ya da diğer sırlarını kaybettiklerinde bir güvenlik ağına ihtiyaç duyuyorlar. Bu hem web2 hem de web3 için gerekli ve bu teknolojileri dünyanın çoğunluğuna ulaştırmak için kritik önem taşıyor. Sektörün bu ihtiyacı karşılamak üzere DeRec Alliance’ı kurmak için birlikte çalıştığını görmek harika.

Arbitrum (ARB Coin) günlük 2 milyon işlem kilometre taşına ulaştı

Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümü Arbitrum (ARB Coin), ağında önemli bir kilometre taşına ulaştı. Analitik platformu IntoTheBlock’un (ITB) verilerine göre, Arbitrum’un günlük işlemleri 8 Mayıs itibariyle iki milyona yükseldi. Buna göre, Mart ayından bu yana Arbitrum (ARB Coin) sürekli olarak günde ortalama bir milyon işleme ulaştı. Bu, ağın emsallerinden daha kullanıcı dostu olduğunu kanıtladığı için önemli. Arbitrum (ARB Coin) işlem dalgası zaman içinde büyük bir birikim oldu. Paylaşılan bir yıllık grafiğe göre, Arbitrum’un işlem büyümesi Eylül’den Ekim 2023’e kadar 100.000 ila 500.000 civarında nispeten sabit kaldı.

Uniswap ön ucu ücret artışından bu yana baskıyı hissediyor

Nisan ayı ortasında Uniswap Labs, arayüzü üzerinden takas ücretini %0,15’ten %0,25’e yükseltti. Bu ücret, Uniswap web arayüzü ve cüzdanı kullanılarak gerçekleştirilen takasların hepsi için olmasa da çoğu için geçerli. Uniswap Labs arayüzünü kullanmak, Uniswap’i kullanmanın tek yolu değil. Yatırımcıların, takas yapmak için toplayıcıları, alternatif kullanıcı arayüzlerini kullanmaları mümkün. Veya doğrudan akıllı sözleşmeden geçme imkanları var. Ücret Ekim 2023’te ilk kez tanıtıldığında, Uniswap kurucusu Hayden Adams, ekibinin “kripto ve DeFi’yi araştırmaya, geliştirmeye, inşa etmeye, göndermeye, iyileştirmeye ve genişletmeye devam etmesine” izin vereceğini söyledi.

Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Uniswap’in ABD SEC’ten bir Wells Bildirimi aldı. Ücret değişikliği de bu gelişmenin kamuoyuna açıklanmasından kısa bir süre sonra gerçekleşti. Ücretin Uniswap arayüzünün popülaritesi üzerinde bir etkisi olmuş gibi görünüyor. Uniswap ön ucu, Mart ayındaki %35,8’lik orana kıyasla Nisan ayında DEX faaliyetlerinin %30’unu oluşturdu.

UXUY, 7 milyon dolarlık finansman turunu tamamladı

Binance Labs tarafından kuluçkaya yatırılan yeni nesil merkezi olmayan çok zincirli ticaret platformu UXUY, Hong Kong’da 7 milyon dolarlık Pre-A finansman turunu tamamladığını duyurdu. Kuruluşundan bu yana toplam finansman tutarı 10 milyon doları aştı. UXUY, Bitcoin ekosisteminin önemli bir kurucusu. Ayrıca, 100.000’den fazla trader UXUY aracılığıyla Bitcoin Lightning Network hizmetlerini kullanıyor.

Mande Network, bir airdrop talep kanalı açtı

Dymension ve Celestia tabanlı on-chain bir ağı olan Mande Network, bir MAND airdrop talep kanalı açtığını duyurdu. Kullanıcıların en az 15 DYM stake etmesi gerekiyor. Ayrıca proje, anlık görüntüyü 30 Nisan’da aldığını açıladı.

Merlin Chain’in en büyük dApp TVL’si 1 milyar doları aştı

Bitcoin’in ikinci katman ağı Merlin Chain, Nisan sonunda taahhüdünü yayınlamasından bu yana, 3,8 milyar dolarlık likiditesinin ekosistem dApp’lerine aktığını ve DeFi, altyapı, oyunlar ve diğer alanlarda hızla geliştiğini bildirdi. DefiLlama verilerine göre, Merlin Chain’in en iyi dApp’lerinin TVL’si 1 milyar dolar sınırını aştı. Bunlar arasında

  • DeFi protokolü Solv Protocol 600 milyon dolar TVL’yi aştı.
  • Borç verme protokolü Avalon 200 milyon dolar TVL’yi aştı.
  • Bir başka borç verme protokolü Mage Finance 85 milyon dolar TVL’yi aştı.
  • DEX MerlinSwap, toplam işlem hacminde yaklaşık 800 milyon dolar, TVL’de yaklaşık 100 milyon dolar ve Bloclchain’de 320.000 aktif adres oluşturdu.
  • Launchpad Merlin Starter şu ana kadar toplam işlem hacminde 880 milyon dolar üretti.
  • 3D açık dünya oyunu Dragonverse Neo işlem hacminde 20 milyon doları aştı. Ayrıca, 6.631 oyuncuya sahip.
  • NFT Marketplace projesi Unicross ise on-chain 200.000 aktif adresi aştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir